-
−1%
Feel-Maestro MR-066-RED FLOWERS electric kettle 1.5 L 1200 W Red, White
Feel-Maestro MR-066-RED FLOWERS electric kettle 1.5 L 1200 W Red, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Ceramic |
| Water level indicator | No |
| Product colour | White, Red |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Control type | Lever |
| Adjustable thermostat | No |
| Power | 1200 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Auto power off | Yes |