-
−1%
Electrolux ESF 2400 OK dishwasher
Electrolux ESF 2400 OK dishwasher
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Cutlery compartment type | Basket |
| Control type | Buttons |
| Product size | Compact |
| Door colour | Black |
| Appliance placement | Freestanding |
| Energy consumption per 100 cycles | 61 kWh |
| Water consumption per cycle | 6.5 L |
| Connected load | 1180 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Current | 10 A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class | F |
| Depth | 500 mm |
| Height | 440 mm |
| Width | 550 mm |
| Noise emission class | D |
| Delayed start timer | Yes |
| Number of washing programs | 6 |
| Dishwashing programs | Glass/Delicate, Quick, Eco, Normal, Intensive 70°C, 20min |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Noise level | 52 dB |
| Number of place settings | 6 place settings |
| Cycle time | 230 min |
| Number of temperature settings | 4 |
| Salt indicator | Yes |
| Remaining time indication | Yes |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Warnings | The appliance should be connected to an earthed socket outlet., Do not use unsuitable cleaning products that may damage the inside of the dishwasher., Be careful when moving the unit so as not to perforate the wires. |