Avatto WT410-BH-3A-W is a Wi-Fi-enabled thermostat designed to control gas boilers with a maximum load of 3A. It features precise temperature setting capabilities with an accuracy of 0.5°C and allows remote control via the Smart Life and Tuya Smart applications.
Avatto WT410-BH-3A-W is a Wi-Fi-enabled thermostat designed to control gas boilers with a maximum load of 3A. It features precise temperature setting capabilities with an accuracy of 0.5°C and allows remote control via the Smart Life and Tuya Smart applications.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Avatto WT410-BH-3A-W is a Wi-Fi controlled thermostat designed to control gas boilers with a maximum load of 3A. It features precise temperature settings with an accuracy of 0.5°C and allows remote control via the Smart Life and Tuya Smart applications.
Features | |
|---|---|
| Product type | Smart thermostat |
| Brand | Avatto |
| Model | WT410-BH-3A-W |
Specifications | |
| Temperature sensor | NTC |
| Screen | LED |
| Working temperature | -5°C to 50°C |
| Ownership | <1W |
| Temperature setting range | 15°C to 95°C |
| Temperature calibration range | -9.9°C to 9.9°C |
| Charging current | 3 A |
| Voltage | AC 100-240V 50/60Hz |
| Dimensions | 86 x 86 x 14 mm (front) + 26 mm (rear) |
| Color | White |
Safety warning | |
| Use the product only for its intended purpose - controlling gas boilers. | |