The Meross MTS200BHK Wi-Fi smart thermostat provides precise control of the water temperature in your home, with an accuracy of ±0.5 and a setting range of 5 to 35. It is compatible with Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant and SmartThings, allowing remote control via smartphone or voice.
The Meross MTS200BHK Wi-Fi smart thermostat provides precise control of the water temperature in your home, with an accuracy of ±0.5 and a setting range of 5 to 35. It is compatible with Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant and SmartThings, allowing remote control via smartphone or voice.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Meross MTS200BHK Wi-Fi Smart Thermostat allows you to precisely control the water temperature in your home, with an accuracy of ±0.5 and a setting range of 5 to 35. It is compatible with Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant and SmartThings, allowing remote control via smartphone or voice.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wi-Fi Smart Thermostat |
| Brand | Meross |
| Model | MTS200BHK |
Specifications | |
| Dimensions | 8.6 x 8.6 x 4.2 cm |
| Wireless communication standard | IEEE 802.11 b/g/n, 2.4GHz |
| Certificates | CE, RoHS, WEEE |
| Operating temperature | 0°C - 40°C |
| Safety temperature | -40°C - 70°C |
| Operating environment humidity | 10% - 90% (non-condensing) |
| Safety environment humidity | 5% - 90% (non-condensing) |
| Power | < 1W |
| Accuracy | ±0.5 |
| Setting range | 5 - 35 |
| Input voltage | 100 - 250V 50/60Hz |
| Output voltage | 3A |
Safety warning | |
| Use the thermostat only for its intended purpose with compatible water heating systems. Not compatible with electric underfloor heating systems. | |