Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 Intel Core 7 240H 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM
Product reference:
6-12SD0063PB
Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 Intel Core 7 240H 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Wi-Fi 6 (802.11ax) Grey
Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 Intel Core 7 240H 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM
Product reference:
6-12SD0063PB
Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 Gen 5 Intel Core 7 240H 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Wi-Fi 6 (802.11ax) Grey
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor model | 240H |
| Processor cores | 10 |
| Processor threads | 16 |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor family | Intel Core 7 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Processor base power | 45 W |
| Efficient cores | 4 |
| Performance cores | 6 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.5 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4 GHz |
| Processor generation | Intel Core (Series 2) |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory slots | 2 |
| Product colour | Grey |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Colour name | Luna grey |
| AC adapter power | 90 W |
| Height (with stand) | 431 mm |
| Width (with stand) | 540 mm |
| Weight (with stand) | 6 kg |
| Depth (with stand) | 192 mm |
| Antenna type | 2x2 |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s, 100 |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Product type | All-in-One PC |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Mouse included | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard language | US International |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Touchscreen | No |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 99% |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system language | Polish |
| Audio chip | Realtek ALC233-CG |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Card reader integrated | No |
| Storage media | SSD |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Sustainability certificates | EPEAT Gold, ENERGY STAR |
| Neural processor unit (NPU) | No |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order