-
−14%
Lenovo IdeaPad Slim 5 14ARP10 OLED R5-7535HS 16GB 512SSD EN W11 Gy 83HT001WNT
Lenovo IdeaPad Slim 5 14ARP10 OLED R5-7535HS 16GB 512SSD EN W11 Gy 83HT001WNT
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Lenovo |
| Weight | 2.1 kg. |
| Depth | 0.448 m. |
| Width | 0.082 m. |
| Height | 0.286 m. |
| PC002 Processor | AMD Ryzen 5 7535HS Hexa-Core 3.3 GHz 16MB (Turbo Speed 4.55 GHz) |
| PC003 RAM | 2x 8GB SODIMM DDR5-4800 |
| PC006 Videos | AMD Radeon 660M Graphics |
| PC007 Screen size | 14" WUXGA 1920x1200 OLED |
| PC008 Hard disk volume | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe |
| PC010 Battery | 60Wh |
| PC011 Operating system | Microsoft® Windows® 11 Home |
| Number of cores | 6 |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| RAM size | 16GB |
| RAM frequency | 4800MHz |
| HDD disk capacity | None |
| Hard drive type | M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe, SSD |
| Video card model | AMD Radeon 660M Graphics |
| Video card memory size | Dynamic memory, Dynamic memory |
| Video card type | AMD Radeon |
| Drive type | None |
| Built-in microphone | There is |
| HDMI | There is |
| VGA | None |
| USB 3.0 | None |
| USB 2.0 | None |
| Memory card reader | MicroSD |
| Built-in camera | There is |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 |
| Battery type | No information |
| Operating system type | Microsoft Windows 11 Home |
| PC013 Warranty | 2 years (for individuals) |
| Bluetooth | There is |
| Keyboard languages | ENG (with backlight) |
| Screen size | 14, 14" — 14.9" |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Screen type | OLED |
| PC012 Weight | 1.39 kg |
| Color | Gray |
| Computer type | For study, work and home |
| Housing material | Metal (aluminum) |
| Model name | 83HT001WNT |
| Included | None |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Guarantee for legal entities | 2 years |
| Processor model | 7535HS |
| Processor frequency | 3.3GHz |
| Cache | 16MB |
| Turbo boost function | Yes, up to 4.55 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor series | Ryzen 5 |
| WiDi | None |
| Thunderbolt | None |
| Battery warranty | 1 year |
| USB 3.1 | None |
| Processor generation | None |
| Name | Lenovo IdeaPad Slim 5 14ARP10 |
| USB Type-C | 2x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 3.0 and DisplayPort 1.4, There is |
| SSD disk volume | 512GB, 501 - 999GB |
| Flash hard drive volume | None |
| M.2 slot | There is |
| Mini DisplayPort | None |
| RJ-45 | None |
| DisplayPort | None |
| 4G | None |
| Size (WxHxD) | 31.34 x 1.69 x 22.2 |
| Maximum RAM size | 32GB |
| USB 3.2 | 2 pcs. |
| Fingerprint Reader | None |
| Keyboard backlight | There is |
| Keyboard language | ENGLISH |
| Series name | Lenovo IdeaPad Slim 5 |
| GeneralModel | Lenovo IdeaPad Slim 5 14ARP10 |
| USB 4 | None |
| Width | 313.4mm |
| Height | 16.9mm |
| Depth | 222 mm |
| Battery capacity | 60Wh |
| Internal memory type | DDR5 |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Touchscreen | None |