-
−12%
HP Omen 16-ap0013no 16 IPS 144hz AI7 350 32GB 1SSD RTX5060 EN W11 Black
HP Omen 16-ap0013no 16 IPS 144hz AI7 350 32GB 1SSD RTX5060 EN W11 Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | HP |
| Weight | 3 kg. |
| Depth | 0.566 m. |
| Width | 0.072 m. |
| Height | 0.304 m. |
| Number of cores | 8 |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| RAM size | 32GB |
| RAM frequency | 5600MHz |
| HDD disk capacity | None |
| Hard drive type | PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD, SSD |
| Video card model | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Video card memory size | 8GB GDDR6, 8GB |
| Video card type | Nvidia GeForce |
| Drive type | None |
| Built-in microphone | There is |
| HDMI | There is |
| VGA | None |
| USB 3.0 | None |
| USB 2.0 | None |
| Memory card reader | None |
| Built-in camera | There is |
| Wi-Fi | There is |
| Battery type | Li-Poly |
| Operating system type | Microsoft Windows 11 Home |
| Bluetooth | There is |
| Keyboard languages | ENG (with backlight) |
| Screen size | 16, 16" — 16.9" |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Screen type | Matte IPS |
| PC012 Weight | 2.44 |
| Color | Black |
| Computer type | For games and multimedia |
| Housing material | Plastic |
| Model name | BV9P4EA |
| Included | No information |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Processor model | 350 |
| Processor frequency | 2GHz |
| Cache | 16MB |
| Turbo boost function | Yes, up to 5.0 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor series | Ryzen AI 7 |
| WiDi | None |
| Thunderbolt | None |
| Battery warranty | 1 year |
| USB 3.1 | None |
| Processor generation | None |
| USB Type-C | 1 piece, There is |
| SSD disk volume | 1TB, 1 - 1.9TB |
| Flash hard drive volume | None |
| M.2 slot | No information |
| Mini DisplayPort | None |
| RJ-45 | There is |
| DisplayPort | None |
| 4G | None |
| Size (WxHxD) | 35.75 x 2.37-2.84 x 26.9 |
| Maximum RAM size | No information |
| USB 3.2 | 3 pcs. |
| Fingerprint Reader | None |
| Keyboard lighting | There is |
| Keyboard language | ENGLISH |
| Series name | HP Omen |
| USB 4 | None |
| Width | 357.5mm |
| Height | 23.7-28.4mm |
| Depth | 269 mm |
| Battery capacity | 70 watt-hour |
| Battery technology | Lithium polymer (LiPo) |
| Internal memory type | DDR5 |
| Bluetooth version | 5.4 |
| AI technologies | AI Ready PC |
| Touchscreen | None |
| Charger included | There is |