Cudy WE4000 network card Internal WLAN / Bluetooth 2400 Mbit/s
Cudy WE4000 network card Internal WLAN / Bluetooth 2400 Mbit/s
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Component for | PC |
| Antenna | Yes |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Internal | Yes |
| Antenna design | External |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Depth | 46 mm |
| Width | 72 mm |
| Height | 1.6 mm |
| LAN controller | Intel AX200NGW |
| WLAN data transfer rates supported | 2402 Mbit/s, 574 |
| Wi-Fi standards | 802.11g, 802.11b, 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Security algorithms | WPA3 |
| Networking standards | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Spread spectrum method | OFDMA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Maximum data transfer rate | 2400 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mounting brackets included | Yes |
| Resource CD | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Cables included | Coaxial |
| Bluetooth header cable | Yes |
| Interface | WLAN / Bluetooth |
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | PCI Express |
| PCI Card form factor | Full-height (low-profile) |
| Bracket height | Low-Profile (LP) / Full-Height (FH) |
| Warnings | Please observe local regulations regarding the disposal of electronic waste., Avoid contact with liquids. If spilled, the product may be damaged., The product contains electronic components and should not be disposed of in the regular rubbish bin. |