-
−1%
Blaupunkt CMD201 Drip coffee maker
Blaupunkt CMD201 Drip coffee maker
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 600 W |
| Auto power off | Yes |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Height | 255 mm |
| Weight | 1 kg |
| Depth | 150 mm |
| Width | 220 mm |
| Certification | CE, EAC-Eurasian, UA, VDE |
| Appliance placement | Countertop |
| Coffee input type | Ground coffee |
| Reservoir for brewed coffee | Jug |
| Water tank capacity | 0.65 L |
| Removable water tank | Yes |
| Product colour | Black |
| Easy to clean | Yes |