Vileda H2prO rotary mop
Vileda H2prO rotary mop







Vileda H2prO rotary mop
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| 360° rotating mop head | Yes |
| Machine washable | Yes |
| Cleaning surfaces | Laminate, Tiles, Wood |
| Mop head material | Microfiber |
| Product colour | Blue, Black, Red |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Removable mop head | Yes |
| Maximum washing temperature | 30 °C |
| Telescopic handle | Yes |
| Stick length | 55-123 cm |
| Mop dimensions | 320 mm |
| Package contents | Mop end, Bucket x 1, Mop |
| Ergonomic grip | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Regularly clean the mop according to the manufacturer's recommendations to prevent bacteria build-up., Check the stability and integrity of the product before first use. |