Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 20
business days
| Hose length | 2.2 m |
| Cord length | 4 m |
| Maximum tube length | 100 cm |
| Type | Cylinder steam cleaner |
| Minimum tube length | 50 cm |
| Product colour | White, Black |
| Number of water tanks | 1 |
| Capacity | 1 L |
| Boiler capacity | 1000 ml |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power | 1500 W |
| Depth | 380 mm |
| Width | 254 mm |
| Height | 260 mm |
| Package weight | 4.6 kg |
| Weight | 2.9 kg |
| Steam pressure | 3.2 bar |
| Cleaning surfaces | Glass, Hard floor |
| Ready time | 6.5 min |
| Adjustable steam | Yes |
| Safety valve | Yes |
| Pointing nozzle | Yes |
| Cleaning cloth | Yes |
| Brush included | Yes |
| Hard floor brush | Yes |
| Included nozzle type | Hand nozzle |
| Included brush type | Round cleaning brush |
| Park/storage assist | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Descaling & cleaning | Yes |
| Accessory storage | Yes |
| Child lock | Yes |