Gloves Vileda Extra Sensation "M"
Gloves Vileda Extra Sensation "M"





Gloves Vileda Extra Sensation "M"
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, WEEE |
| Product main colour | Green |
| Handwear type | Household gloves |
| Size agency 1 | SML |
| Moisture-resistant | Yes |
| Non-slip surface | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Reinforced fingertips | Yes |
| Dirt-resistant | Yes |
| Size value 1 | M |
| Package depth | 7 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package weight | 53 g |
| Package width | 150 mm |
| Material | Cotton, Latex |