Axagon Data and charging USB 480Mbps cable length 2.5 m. PD 240W, 5A. Black braided.
Axagon Data and charging USB 480Mbps cable length 2.5 m. PD 240W, 5A. Black braided.
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Cable Functionality | USB-C Cable |
| Cable Technology | Shielded |
| Cable Features | Braided Metal Housing Fast Charging Support Power Delivery Support |
| Left Connector | USB Type C (Male) |
| Right Connector | USB Type C (Male) |
| External Color | Black |
| Cable Length | 2.5 m |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Weight | 0.94 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.01 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 8595247907424 |