Xblitz X1000 speakerphone Mobile phone Bluetooth Black, Silver
Xblitz X1000 speakerphone Mobile phone Bluetooth Black, Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Device type | Mobile phone |
| Portable | Yes |
| Product colour | Black, Silver |
| Maximum operating distance | 10 m |
| Auto | Yes |
| Control type | Buttons |
| Frequency band | 2.402-2.480 GHz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 70 dB |
| Battery capacity | 1300 mAh |
| Standby time | 1200 h |
| Battery life (max) | 16 h |
| Power source type | USB, Battery |
| Battery recharge time | 3.5 h |
| Input voltage | 12 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Depth | 125 mm |
| Height | 89 mm |
| Weight | 75 g |
| Width | 26 mm |
| USB connector gender | Female |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Bluetooth profiles | HFP, SPP, FMP, AVRCP, A2DP |
| USB connector type | Micro-USB |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | Bluetooth |
| Output power | 6 W |