- New
Belgian wireless headphones with 7.2mm dynamic drivers deliver clear sound and deep bass. They feature Bluetooth 5.3 for a stable connection, up to 30 hours of total playtime with the charging case, and an ergonomic design for comfort.
Belgian wireless headphones with 7.2mm dynamic drivers deliver clear sound and deep bass. They feature Bluetooth 5.3 for a stable connection, up to 30 hours of total playtime with the charging case, and an ergonomic design for comfort.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The wireless headphones feature 7.2mm dynamic drivers for clear sound and deep bass. They feature Bluetooth 5.3 for stable connectivity, up to 30 hours of total playtime with the charging case, and an ergonomic design for comfort.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless headphones |
| Brand | QCY |
| Model | T13x |
| Color | Black |
Specifications | |
| Speakers | 7.2 mm |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth profile | HFP / A2DP / AVRCP |
| Range | Up to 10 m |
| Rechargeable battery capacity | 350mAh |
| Operating time | Talk time: 4h, Music playback: 8h, Operating time with charging case: 30h |
| Charging time | About 2h |
| Charging interface | USB-C |
| Moisture resistance class | IPX5 |
| Dimensions of one earbud | 23.6 x 17.5 x 33.7 mm |
| Tray dimensions | 54.8 x 53.4 x 29.8 mm |
| Compatible systems | iOS / Android |
| App | QCY App |