- New
The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio certification for high-quality sound. With noise cancellation turned off, they last up to 55 hours and offer both wired and wireless connectivity options.
The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio certification for high-quality sound. With noise cancellation turned off, they last up to 55 hours and offer both wired and wireless connectivity options.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio certification for better sound quality. They offer up to 55 hours of battery life with ANC off and include both wired and wireless connectivity.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Wireless Headphones |
| Product Brand | QCY |
| Model | H3 Pro |
Specifications | |
| Headphones Type | In-ear |
| Color | Violet |
| Speakers | 40 mm Dynamic Speakers |
| Sound Codes | LDAC/AAC/SBC |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 meters |
| Battery Capacity | 550mAh |
| Operating Time | 40 hours with ANC on, 55 hours with ANC off |
| Charging Time | 2 hours |
| Charging Port | USB-C |
| Connection Type | Wired and Wireless |
| Weight | 254.5 g |
| Dimensions | 145 x 183 mm |
Additional Information | |
| Features |
|