The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio support with 40mm dynamic drivers. They deliver up to 55 hours of battery life without noise cancellation and offer both wired and wireless connectivity.
The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio support with 40mm dynamic drivers. They deliver up to 55 hours of battery life without noise cancellation and offer both wired and wireless connectivity.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The QCY H3 Pro ANC wireless headphones feature adaptive noise cancellation and Hi-Res Audio support with 40mm dynamic drivers. They offer up to 55 hours of battery life without ANC and include both wired and wireless connectivity options.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Wireless Headphones |
| Product Brand | QCY |
| Model | H3 Pro ANC |
Specifications | |
| Headphones Type | In-ear |
| Color | Black |
| Speakers | 40 mm Dynamic Speakers |
| Sound Codes | LDAC/AAC/SBC |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 meters |
| Battery Capacity | 550mAh |
| Operating Time | 40 hours with ANC on, 55 hours with ANC off |
| Charging Time | 2 hours |
| Charging Port | USB-C |
| Connection Type | Wired and Wireless |
| Weight | 254.5 g |
| Dimensions | 145 x 183 mm |
Additional Information | |
| Features |
|
| Security Warning | Use the product for its intended purpose to ensure safety and optimal performance. |