QCY ANC H4 are wireless headphones with active noise cancellation and 40mm speakers for high-quality sound. They allow up to 70 hours of music playback and can connect to devices via Bluetooth 5.1 or a 3.5mm audio cable.
QCY ANC H4 are wireless headphones with active noise cancellation and 40mm speakers for high-quality sound. They allow up to 70 hours of music playback and can connect to devices via Bluetooth 5.1 or a 3.5mm audio cable.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The QCY ANC H4 are wireless headphones with active noise cancellation and 40mm drivers for high-quality sound. They offer up to 70 hours of playtime and can connect to devices via Bluetooth 5.1 or a 3.5mm audio cable.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless headphones |
| Brand | QCY |
| Model | H4 |
| Color | Black |
Specifications | |
| Headphone type | In-ear |
| Converters | 40mm |
| Frequency response | 40 kHz |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Distance | Up to 10 m |
| Bluetooth profile | A2DP / AVRCP / HFP |
| Connector type | Wireless and wired (3.5 mm audio cable) |
| Battery capacity | 600mAh |
| Operating time | Up to 60h (with ANC on), Up to 70h (with ANC off) |
| Charging time | Up to 2 hours |
| Charging interface | USB-C |
| App | QCY App |
| Compatible systems | iOS / Android |
Safety warning | |
| Use the product as intended to avoid potential hazards. | |