The Oneodio Pro C wireless headphones feature 55mm drivers for Hi-Fi sound quality and support Bluetooth 5.2 connectivity for up to 110 hours of playtime on a single charge. They can be used both wired and wirelessly, have a built-in microphone for calls, and a foldable design for convenient storage.
The Oneodio Pro C wireless headphones feature 55mm drivers for Hi-Fi sound quality and support Bluetooth 5.2 connectivity for up to 110 hours of playtime on a single charge. They can be used both wired and wirelessly, have a built-in microphone for calls, and a foldable design for convenient storage.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Oneodio Pro C wireless headphones feature 55mm drivers for Hi-Fi sound quality and support Bluetooth 5.2 connectivity with up to 110 hours of playtime on a single charge. They can be used in both wired and wireless modes, have a built-in microphone for calling, and a foldable design for easy storage.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless headphones |
| Brand | Oneodio |
| Model | About C |
Specifications | |
| Speaker size | 55 mm |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Microphone | Yes, built-in |
| Operating time | 110 hours |
| Weight | 260 g |
| Material | PU |
| Port | 3.5 mm Jack |
| Cable connector | 3.5mm |
| Color | Black |
Additional information | |
| Included accessories |
|
| Safety warning | Use the product for its intended purpose to avoid potential hazards. |