The OneOdio A5 ANC wireless headphones feature a hybrid noise cancellation system that reduces ambient noise by up to 45 dB and can play for up to 75 hours with ANC off. They support LDAC technology for high-resolution audio and have a quick charge function that allows for 10 hours of use after just 10 minutes of charging.
The OneOdio A5 ANC wireless headphones feature a hybrid noise cancellation system that reduces ambient noise by up to 45 dB and can play for up to 75 hours with ANC off. They support LDAC technology for high-resolution audio and have a quick charge function that allows for 10 hours of use after just 10 minutes of charging.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The OneOdio A5 ANC wireless headphones feature hybrid noise cancelling technology that reduces ambient noise by up to 45 dB and offer up to 75 hours of playback time with ANC off. They support LDAC technology for high-resolution audio and have a quick charge feature that allows for 10 hours of use after just 10 minutes of charging.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless headphones |
| Brand | OneOdio |
| Model | A5 ANC |
| Color | Black |
Specifications | |
| Battery type | Lithium-ion polymer |
| Battery capacity | 600 mAh / 2.22 Wh |
| Charging time | Approximately 1.5 hours |
| Operating time | Approx. 75 hours (ANC off), 45 hours (ANC on) |
| Transducer diameter | 40mm |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Bluetooth range | Approximately 10 m |
| Charging connector | USB-C |
| Audio codecs | AAC, SBC, LDAC |
| Frequency response | 20Hz - 40kHz |
| Wireless frequency band | 2400MHz - 2483.5MHz |
| Maximum transmission power | 4.64 dBm |
Additional information | |
| Noise reduction | Hybrid ANC with AI support, reducing noise up to 45 dB |
| Transparency mode | Allows you to perceive the environment through listening |
| Fast charging | 10 hours of playback after just 10 minutes of charging |
| Ergonomic design | Adjustable headband and comfortable protein leather ear pads |