Compact wireless earbuds with Bluetooth 5.3 connectivity and a 10-meter operating range. They offer up to 25 hours of playtime with the charging case and support voice assistants like Siri and Google Assistant.
Compact wireless earbuds with Bluetooth 5.3 connectivity and a 10-meter operating range. They offer up to 25 hours of playtime with the charging case and support voice assistants like Siri and Google Assistant.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
These wireless earbuds feature Bluetooth 5.3 connectivity and a 10-meter range. They offer up to 25 hours of playtime with the charging case and support voice assistants like Siri and Google Assistant.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Wireless Headphones |
| Product Brand | Baseus |
| Model | WM01 |
Specifications | |
| Color | Purple |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth Remote | 10 years |
| Standby Time | About 250 hours |
| Recovery Time | About 5 hours (70% volume) |
| Total Operating Time | About 25 hours |
| Battery Capacity (Headphones) | 40mAh |
| Battery Capacity (In Case) | 300mAh |
| Charging Time | About 1.5 hours |
| Charging Port in the Case | USB-C |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Headphone Dimensions | 25 x 20 mm |
| Tray Dimensions | 43 x 30 x 43 mm |