Sena Spider ST1 motorcycle intercom
Sena Spider ST1 motorcycle intercom
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Certification | CE, FCC, IC |
| Product colour | Black, Grey |
| Microphone in | Yes |
| Depth | 52 mm |
| Weight | 60 g |
| Height | 27.5 mm |
| Width | 86 mm |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Number of pipelines | 9 |
| Mesh range | 2000 m |
| Number of Mesh users | 24 |
| Voice activation | Yes |
| Length of boom microphone | 150 mm |
| Audio codecs | SBC |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| MU-MIMO technology | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Bluetooth range | 2000 m |
| Bluetooth profiles | HSP, HFP, A2DP, AVRCP |
| Maximum range | 8000 m |
| Cable length between speakers | 750 mm |
| Strap mount | Yes |
| Speakers | Yes |
| Set contents | Microphone x2, Mounting accessories |
| Charging time | 2.5 h |
| Fast charging | Yes |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Talk time | 12 h |