-
−1%
Sena Motorcycle Intercom 60S (60S-01)
Sena Motorcycle Intercom 60S (60S-01)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Certification | FCC, CE, IC |
| Product colour | Grey, Black |
| Bluetooth range | 2000 m |
| LED backlight | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| FM radio | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Audio system | Harman Kardon |
| Mesh range | 2000 m |
| Helmet mount | Yes |
| Maximum range | 8000 m |
| Waterproof | IPX7 |
| Number of pipelines | 6 |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Voice activation | Yes |
| Number of Mesh users | 24 |
| Built-in flashlight | Yes |
| Works with Apple Siri | Yes |
| MU-MIMO technology | Yes |
| Quantity inner carton | 1 pc(s) |
| DFU / User manual | Yes |
| Strap mount | Yes |
| Intercom | Y |
| Power source type | Battery |
| USB charging | Yes |
| Warnings | Do not use near sources of heat or flame., Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks., Keep away from children. |