SENA 5S-10D Dual Pack Motorcycle Intercom
SENA 5S-10D Dual Pack Motorcycle Intercom









SENA 5S-10D Dual Pack Motorcycle Intercom
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Certification | CE, FCC, IC |
| Display type | LCD |
| Product colour | Black, Grey |
| Speakers | Yes |
| Microphone in | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Width | 76 mm |
| Weight | 48 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 48 mm |
| Maximum range | 700 m |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Length of boom microphone | 183 mm |
| Number of users | 2 user(s) |
| Audio codecs | SBC |
| Cable length between speakers | 700 mm |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Bluetooth profiles | HSP, HFP, A2DP, AVRCP |
| Set contents | Clip-on holder with detachable cable and gooseneck microphone and stereo speakers |
| Strap mount | Yes |
| Allen key | Y |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Charging time | 1.5 h |
| Talk time | 7 h |