Motorbike Intercom Sena 10R Single
Motorbike Intercom Sena 10R Single




Motorbike Intercom Sena 10R Single
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Product colour | Grey |
| Centre speaker driver diameter | 4 cm |
| Weight | 22 g |
| Depth | 70.7 mm |
| Height | 13.7 mm |
| Width | 36.6 mm |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Number of users | 4 user(s) |
| Maximum range | 900 m |
| Headset mode | Yes |
| Audio codecs | SBC |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Noise reduction | Yes |
| Quantity | 1 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Talk time | 10 h |
| Charging time | 3 h |