BaBylissPRO GOLDFX CORDLESS CLIPPER Gold
BaBylissPRO GOLDFX CORDLESS CLIPPER Gold
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Maximum number of stacking cartons | 6 pc(s) |
| Pallet net length | 80 cm |
| Pallet net height | 191 cm |
| Pallet net weight | 259.3 kg |
| Pallet net width | 120 cm |
| Battery type | Built-in battery |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Battery |
| Charging time | 3 h |
| Battery technology | Lithium |
| Operating time | 120 min |
| Fast charging | Yes |
| Product colour | Gold |
| Motor speed (max) | 6300 RPM |
| Oil included | Yes |
| Base station | Yes |
| Base station functions | Charging |
| Cleaning brush | Yes |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.18 kg |
| Master (outer) case width | 235 mm |
| Pallet gross weight | 259.6 kg |
| Pallet gross height | 2.05 m |
| Master (outer) case height | 318 mm |
| Products per pallet | 252 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 33030050146623 |
| Pallet GTIN (EAN/UPC) | 33030050146623 |
| Products per pallet layer | 42 pc(s) |