- Prekė sandėlyje
Mercusys AX3000 dviejų juostų Wi-Fi 6 maršrutizatorius
Mercusys AX3000 dviejų juostų Wi-Fi 6 maršrutizatorius
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Black |
| Product type | Tabletop router |
| LED indicators | LAN, WAN |
| External power adapter | Yes |
| Power source type | AC |
| NAT functionality | Port Forwarding, Port Triggering, UPnP, DMZ |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA2, WPA3 |
| Network address translation (NAT) | Yes |
| Firewall security | SPI Firewall, IP and MAC Address Binding |
| Guest access | Yes |
| Firewall | Yes |
| DMZ support | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Reset button | Yes |
| WPS push button | Yes |
| Width | 208.8 mm |
| Depth | 171.6 mm |
| Height | 41.7 mm |
| VPN support | OpenVPN, PPTP supported |
| Networking standards | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b |
| Ethernet LAN data rates | 10, 100, 1000 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wireless radio | Yes |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| VPN server | OpenVPN, PPTP |
| Quick installation guide | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| WLAN data transfer rate (max) | 3000 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, 802.11b |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| WLAN data transfer rate (second band) | 574 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (first band) | 2402 Mbit/s |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| DC-in jack | Yes |
| USB port | No |
| Antennas quantity | 4 |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Antenna design | External |
| Ethernet WAN | Yes |
| SIM card slot | No |
| DSL WAN | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| 4G | No |
| 3G | No |
| 5G | No |