43-inch 4K Ultra HD Smart TV with Google TV and Chromecast built-in. It has 2GB RAM, 10200MB of internal storage, and a wide range of video apps like Netflix and YouTube.
43-inch 4K Ultra HD Smart TV with Google TV and Chromecast built-in. It has 2GB RAM, 10200MB of internal storage, and a wide range of video apps like Netflix and YouTube.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
43-inch 4K Ultra HD Smart TV with Google TV and Chromecast built-in. Features: 2 GB RAM, 10200 MB internal storage and a wide range of video apps such as Netflix and YouTube.
Technical data | |
|---|---|
| Internal memory | 10200MB |
| RAM capacity | 2GB |
Design | |
| VESA mount | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Stand type | Footrest |
| Frameless design | Yes |
| Product color | Black |
Power | |
| Maximum power | 90W |
| Standby power | 0.5W |
Weight and dimensions | |
| Weight (with stand) | 5.8 kg |
| Height (without stand) | 558mm |
| Width (without stand) | 957 mm |
Network | |
| Wi-Fi standards | 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth version | 5.2 |
Operation | |
| Image processing technology | TCL AiPQ processor |
| Supported video formats | AVI, WEBM, MP4, VP9, H.264, AV1, H.265, MPG, TS, MKV |
Ports and interfaces | |
| Number of HDMI ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Type-A ports | 1 |
Smart TV features | |
| Installed operating system | Google TV |
| Application distribution platform | Google Play |