- Prekė sandėlyje
-
−2%
LG UHD AI 43UA73003LA televizorius 109,2 cm (43") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius su „Wi-Fi“ juodas
LG UHD AI 43UA73003LA televizorius 109,2 cm (43") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius su „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| S/PDIF output | 1 |
| Product colour | Black |
| Panel mounting interface | 300 x 300 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Stand colour | Black |
| Frameless design | No |
| Stand type | Legs stand |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 54 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 76 kWh |
| Control type | Remote |
| Width (with stand) | 957 mm |
| Depth (with stand) | 233 mm |
| Height (with stand) | 608 mm |
| Weight (with stand) | 6.8 kg |
| Stand depth | 23.3 cm |
| Width (without stand) | 957 mm |
| Weight (without stand) | 6.7 kg |
| Depth (without stand) | 57.9 mm |
| Stand width | 95.3 cm |
| Height (without stand) | 558 mm |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Audio formats supported | AAC, apt-X, PCM, MP2, MP3, HE-AAC, EAC3 |
| Plug and Play | Yes |
| Multi View | Yes |
| DVD player | No |
| Picture processor | α7 Gen8 AI Processor 4K |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro), Hybrid Log-Gamma (HLG), Filmmaker Mode, Dynamic Tone Mapping |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| LED backlight | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Display technology | LED |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| Supported video modes | 2160p |
| Automatic brightness control | No |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| RMS rated power | 20 W |
| Speaker direction | Down firing |
| Sound modes | Clear Voice Pro, AI Sound Pro |
| Audio decoders | Dolby AC3, Dolby AC4 |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| HDMI ports quantity | 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| RF ports quantity | 2 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Google applications | Google Cast, Google Home |
| Intelligent Voice Recognition | Yes |
| Picture mode | 10 ways |
| Digital signal format system | DVB-T2, DVB-S, DVB-T, DVB-C, DVB-S2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point., The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord. |
| Operating system installed | WebOS |
| Internet TV | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Operating system version | 25 |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| LG technologies (AV/TV) | ThinQ™, Bluetooth Surround Ready, LG Sound Sync, Works With Apple HomeKit, AI Super Upscaling 4K, WOW Orchestra |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2240965 |