-
−4%
LG NanoCell 43NANO80A3B televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ Juoda
LG NanoCell 43NANO80A3B televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ Juoda
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 54 kWh |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 83 kWh |
| Power supply type | Internal |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Height (with stand) | 621 mm |
| Depth (with stand) | 200 mm |
| Width (with stand) | 967 mm |
| Width (without stand) | 967 mm |
| Height (without stand) | 564 mm |
| Depth (without stand) | 57.1 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Audio formats supported | PCM, EAC3, AAC HE, MP3, AC4, AAC, apt-X, AC3, MP2 |
| Picture processor | α7 Gen8 AI Processor 4K |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10), Filmmaker Mode, Dynamic Tone Mapping |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Cables included | AC |
| Desktop stand | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | Magic Remote MR25GA / MR25GB (UK, Italy) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| LED backlight | Yes |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| Screen shape | Flat |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Automatic brightness control | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker direction | Down firing |
| Audio decoders | Dolby Digital |
| Sound modes | Clear Voice Pro |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| RMS rated power | 20 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Digital audio optical out | 1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| RF ports quantity | 1 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| Intelligent Voice Recognition | Yes |
| Google applications | Google Home, Google Cast |
| Picture mode | 10 ways |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S |
| Operating system installed | WebOS |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Operating system version | 25 |
| Smart TV | Yes |
| LG technologies (AV/TV) | LG Sound Sync, Works With Apple HomeKit, Magic Remote Control, ThinQ™, AI Acoustic Tuning, AI Sound, AI Brightness Control |