TV 43" LIN 43LFHD1850 SMART Full HD DVB-T2
TV 43" LIN 43LFHD1850 SMART Full HD DVB-T2
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| VESA mounting | Yes |
| Product colour | Black |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 42 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Width (with base) | 96.7 cm |
| Width (without stand) | 967 mm |
| Height (without stand) | 563 mm |
| Depth (without stand) | 89 mm |
| Depth (with base) | 22,2 cm |
| Weight (with stand) | 6.2 kg |
| Height (with stand) | 616 mm |
| Teletext function | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Screen shape | Flat |
| Display technology | LED |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| HD type | Full HD |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 x 10 W |
| CI Slot | 1 |
| HDMI version | 1.4a |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Headphone out | Yes |
| USB ports quantity | 2 |
| Tuner type | Analog |
| Digital signal format system | DVB-S, DVB-T, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11 b/g/n |
| Wi-Fi | Yes |
| Web browser | Yes |