SQUEAK SPEAKER BASSBLASTER BLUETOOTH 5.1 SQ1001
SQUEAK SPEAKER BASSBLASTER BLUETOOTH 5.1 SQ1001
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Illumination LED | Yes |
| Product colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Housing material | MDF |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Display type | LED |
| Battery life (max) | 7 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Height | 190 mm |
| Depth | 165 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 120 mm |
| FM band range | 87.6 - 108 MHz |
| Built-in microphone | No |
| FM radio | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Audio formats supported | MP3 |
| Card reader integrated | Yes |
| Cables included | AUX, XLR-6.3 mm, USB cable |
| Instruction sheet | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Remote control included | Yes |
| Frequency range | 80 - 20000 Hz |
| RMS rated power | 20 W |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| USB charging port | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Number of speakers | 1 |
| Sustainability certificates | RoHS, CE |