-
−31%
Bomann HTD 8005 CB 1300 W Red
Bomann HTD 8005 CB 1300 W Red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hangable | Yes |
| Product colour | Red |
| Hanging type | Hanging loop |
| AC input voltage | 110-230 V |
| Power | 1300 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Number of heating levels | 2 |
| Ceramic heating system | No |
| Ionic function | No |
| Cool shot function | No |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Travel pouch | Yes |
| Warnings | Do not use near water or in a humid environment., Do not leave the appliance unattended during use., Keep out of the reach of children. |