- Prekė sandėlyje
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 12 - 14*
d. d.
M110 Silent Corded Mouse
Silent-Comfortable-Durable-Essential
ENJOY THE SOUND OF SILENCE
Get all your work done without missing a beat or disturbing those around you. Silent mice have the same click feel without the click noise-over 90% noise reduction. A smooth scroll wheel completes the silent experience. Silent mice eliminate excess noise while protecting the health and productivity of everyone. Make this your last annoying click. Your family and friends will thank you.
WORK WITH LESS DISTRACTIONS
Our innovative SilentTouch technology removes over 90% of disruptive sounds for you and those around you—all while keeping the same clicking feel. Plus, it has feet made of high-performance material and a rubber wheel for quiet gliding and scrolling.
SIMPLE TO SET UP AND USE
Your mouse works right out of the box. No installation hassles. No software required. Setup is fast and easy—just plug the cable into a USB port and you're good to go.
FULL-SIZE COMFORT, AMBIDEXTROUS DESIGN
Left-handed or right, you'll be comfortable hour after hour with this full-size, ambidextrous design. The curved surface was designed to support your fingers just right in order to prevent fatigue.
BUILT BY LOGITECH
This mouse comes with the high quality and reliability that have made Logitech the global leader for mice and keyboards —plus a three-year limited hardware warranty.
BETTER THAN A TRACKPAD
You're in control with smooth, responsive optical tracking that moves the cursor just where you want it. Edit documents and navigate the Web more efficiently than with a trackpad.
| Summary | Logitech M110 Silent. Form factor: Ambidextrous. Movement detection technology: Optical, Device interface: USB Type-A, Movement resolution: 1000 DPI, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 3, Scroll type: Wheel. Power source: Cable. Product colour: Grey |
| Vendor Homepage | https://www.logitech.com/en-eu/products/mice/m110-silent-corded-mouse.html |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Office |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Silent click | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Grey |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Vertical design | No |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 38.4 mm |
| Height | 112.96 mm |
| Weight | 85 g |
| Width | 61.7 mm |
| Package depth | 85.7 mm |
| Package height | 132.7 mm |
| Package weight | 114 g |
| Package width | 41.3 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Batteries included | No |
| Master (outer) case gross weight | 2600 g |
| Master (outer) case height | 280 mm |
| Master (outer) case length | 214 mm |
| Master (outer) case width | 180 mm |
| Minimum system requirements | Windows | Mac | ChromeOS | Linux |
| Packaging content | Mouse User documentation |
| Unit Calculated Volume | 0.00208 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.134 kg |