Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 5*
d. d.
Lightweight gaming mouse with fully adjustable RGB lighting
Light weight, heavy duty
Clunky mice are out, featherlight ones are in. Weighing only 82g, the Redex II ensures that you have no weight dragging you down whilst you play, keeping you feeling comfortable and making sure you're always ready for another match.
Victory meets sustainability
A win for you, a win for the planet. With a sustainable design made with 55% recycled plastics, this mouse lets you make a more conscious choice when it comes to your gaming gear.
All about accuracy
Make your moves with the Redex II's adjustable and highly accurate optical sensor. Going all the way up to 10.000 DPI, this mouse prepares you for intense matches, fast reactions, and non-stop wins.
Long-term partner
Don't worry about this mouse breaking down on you - with durable Kailh switches that last up to 80 million clicks, this mouse is here to play AND stay.
Light up your life
Feel like a star and shine like one to thanks to the Redex II's full 3-zone RGB. With lighting on the sides, scroll wheel and logo, enjoy up to 16.8 million different colours (we didn't even know there were that many colours!) for some ultra-groovy gaming.
| Summary | Trust GXT 925 REDEX II. Form factor: Right-hand. Movement detection technology: Laser, Device interface: USB Type-A, Movement resolution: 10000 DPI, Buttons quantity: 6, Scroll type: Wheel. Illumination colour: Multi. Power source: Cable. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/25125-gxt-redex-wired-mouse-v2 |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.18 |
| Unit Box Width | 0.14 |
| Buttons durability (million clicks) | 80 |
| Buttons quantity | 6 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 10000 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Wheel |
| Silent click | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source | Cable |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11 |
| Depth | 41 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 82 g |
| Width | 63 mm |
| AC adapter included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | GXT 925 REDEX II |
| Units per Shipping Box | 40 |
| Unit Calculated Volume | 0.001473 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.2 kg |