- In stock
HP 150 Wireless Mouse
HP 150 Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Weight | 50 g |
| Depth | 61.1 mm |
| Height | 34 mm |
| Width | 103 mm |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | RF Wireless |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Warnings | The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Keep away from sources of heat. |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642200159 |