- Prekė sandėlyje
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E pagrindinė plokštė – AMD Ryzen 9000 serijos procesoriai, 8+2+2 fazių skaitmeninis VRM, iki 8200MHz DDR5 (OC), 1xPCIe 5.0 + 2xPCIe 4.0 M.2, GbE LANE2, USB3.6
GIGABYTE B850 EAGLE WIFI6E pagrindinė plokštė – AMD Ryzen 9000 serijos procesoriai, 8+2+2 fazių skaitmeninis VRM, iki 8200MHz DDR5 (OC), 1xPCIe 5.0 + 2xPCIe 4.0 M.2, GbE LANE2, USB3.6
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 12 - 17*
d. d.
| Warranty period | 3 year(s) |
| Processor manufacturer | AMD |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series |
| Supported processor sockets | Socket AM5 |
| Processor socket | Socket AM5 |
| DirectX version | 12.0 |
| HDCP | Yes |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Motherboard chipset | AMD B850 |
| Product colour | Bronze |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Motherboard form factor | ATX |
| PC health monitoring | Temperature, Fan, Water cooling, Voltage |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64, Windows 10 x64 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Power source type | ATX |
| Supported memory clock speeds | 7400, 6600, 8000, 5200, 6000, 4800, 6800, 5600, 7200, 6200, 6400, 7600, 7800, 4400, 7950, 7900, 5800, 7000, 8200 MHz |
| Maximum internal memory | 256 GB |
| Unbuffered memory | Yes |
| Supported memory clock speed (max) | 8200 MHz |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | DIMM |
| Number of memory slots | 4 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Maximum internal memory per slot | 64 GB |
| Height | 35 mm |
| Depth | 244 mm |
| Width | 305 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g, 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b |
| Bluetooth version | 5.3 |
| WLAN controller model | Realtek RTL8111H |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 1 |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Front panel audio connector | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| Total number of SATA connectors | 4 |
| 12V power connector | Yes |
| Number of chassis fan connectors | 3 |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Serial port headers | 1 |
| RGB LED pin header | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| TPM connector | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| Number of EPS power connectors (8-pin) | 1 |
| Number of RGB LED pin headers | 4 |
| Number of water pump connectors | 2 |
| Number of CPU fan connectors | 2 |
| Clear CMOS jumper | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Clear CMOS button | Yes |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| Bundled software | Norton Internet Security (OEM version) LAN bandwidth management software |
| Antenna included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Screws included | Yes |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| RAID levels | 1, 10 |
| Number of storage drives supported | 7 |
| Number of HDDs supported | 4 |
| RAID support | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| WiFi-AP antenna jack | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 2.1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 3 |
| Number of M.2 (M) slots | 3 |
| 3rd M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| 3rd M.2 largest key size | 22110 |
| 2nd M.2 largest key size | 22110 |
| 2nd M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| 1st M.2 largest key size | 25110 |
| 1st M.2 highest PCI Express generation | 5.0 |
| Battery type | CR2032 |
| Battery weight | 3 g |
| Battery technology | Lithium-Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Number of battery cells | 1 |
| Lithium weight per battery | 0.07 g |
| Weight | 1.68 kg |
| Country of origin | China |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Warnings | Avoid contact with liquids to prevent electronic damage., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Do not disassemble to avoid damage to internal components and loss of warranty. |