-
−12%
Biostar B850MT2-E DJ pagrindinė plokštė AMD B850 Lizdas AM5 micro ATX
Biostar B850MT2-E DJ pagrindinė plokštė AMD B850 Lizdas AM5 micro ATX
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Supported processor sockets | Socket AM5 |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen 8000 Series |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| DirectX version | 12.0 |
| HDCP | Yes |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| Product colour | Black |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64, Windows 10 x64 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Motherboard chipset | AMD B850 |
| Unbuffered memory | Yes |
| Memory channels | Dual-channel |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Memory slots type | DIMM |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory clock speed (max) | 8000 MHz |
| Width | 235 mm |
| Depth | 244 mm |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Yes |
| LAN controller | Realtek RTL8125D |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Yes |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| TPM connector | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| Front panel audio connector | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Number of COM connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| Front panel connector | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Clear CMOS jumper | Yes, Yes |
| Number of EPS power connectors (8-pin) | 1 |
| Number of CPU fan connectors | 1 |
| RGB LED pin header | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 1 |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Cables included | SATA |
| RAID levels | 10, 1 |
| RAID support | Yes |
| Supported storage drive interfaces | SATA III, PCI Express 4.0 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Number of Wi-Fi antenna ports | 2 |
| Microphone in | Yes |
| WiFi-AP antenna jack | 2 |
| Headphone outputs | 3 |
| Number of M.2 (M) slots | 2 |
| 2nd M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| 2nd M.2 largest key size | 2280 |
| 1st M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| 1st M.2 largest key size | 2280 |
| PCI Express x4 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |