-
−2%
BIOSTAR A520MT pagrindinė plokštė
BIOSTAR A520MT pagrindinė plokštė
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Processor manufacturer | AMD |
| Compatible processor series | AMD Ryzen™ 3 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Motherboard chipset | AMD A520 |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| Memory slots type | DIMM |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported memory clock speeds | 3800, 2400, 2133, 2667, 4400 MHz, 3200 MHz, 4000, 2933, 3600 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Width | 235 mm |
| Depth | 208 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Number of COM connectors | 1 |
| TPM connector | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Front panel audio connector | Yes |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 (Gen 2) ports | 2 |
| RAID levels | 10, 1 |
| RAID support | Yes |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Line-in | Yes |
| Microphone in | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Headphone outputs | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Warnings | Dispose of according to local electro-waste regulations., Store away from water and sources of moisture., Avoid direct contact with sensitive electronic components. |