-
−10%
ASUS ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI AMD B650 lizdas AM5 mini ITX
ASUS ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI AMD B650 lizdas AM5 mini ITX
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Supported processor sockets | Socket AM5 |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Compatible processor series | AMD Ryzen™ 7 |
| On-board graphics card | No |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Motherboard form factor | mini ITX |
| Audio chip | Realtek ALC4080 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Product colour | Black |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Motherboard chipset | AMD B650 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Supported memory clock speeds | 5600, 6000, 4800, 5200, 6400, 5800, 5400, 6200, 5000 |
| Number of memory slots | 2 |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| Memory slots type | DIMM |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory channels | Dual-channel |
| Unbuffered memory | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Depth | 170 mm |
| Width | 170 mm |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b, 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Front panel audio connector | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 1 |
| Number of chassis fan connectors | 1 |
| CPU fan connector | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| 12V power connector | Yes |
| Audio connector | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Clear CMOS button | Yes |
| Cables included | SATA, USB |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| RAID support | Yes |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| RAID levels | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| S/PDIF out port | Yes |
| Line-in | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Microphone in | Yes |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Warnings | Avoid contact with liquids to prevent electronic damage., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Do not disassemble to avoid damage to internal components and loss of warranty. |