ASUS PRIME H610M-R D4 Intel H610 LGA 1700 micro ATX
ASUS PRIME H610M-R D4 Intel H610 LGA 1700 micro ATX
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 9 - 14*
d. d.
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G, Intel® Core™ i5, Intel® Celeron® |
| Processor manufacturer | Intel |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64, Windows 10 x64 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| Motherboard chipset | Intel H610 |
| Number of memory slots | 2 |
| Memory slots type | DIMM |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory clock speeds | 2933, 3200, 2666, 3000, 2133, 2400, 2800 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Unbuffered memory | Yes |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Width | 226 mm |
| Depth | 193 mm |
| Height | 51 mm |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Number of chassis fan connectors | 1 |
| 12V power connector | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Front panel audio connector | Yes |
| Number of COM connectors | 1 |
| Audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| Chassis intrusion connector | Yes |
| TPM connector | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Clear CMOS jumper | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Cables included | SATA |
| Drivers included | Yes |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Number of storage drives supported | 5 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Headphone outputs | 3 |
| HDMI version | 2.1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| PS/2 ports quantity | 2 |
| Microphone in | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Weight | 842 g |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Warnings | Before starting any maintenance or installation, disconnect the product from the power supply., Avoid direct contact with electronics to prevent electrostatic damage., Do not dispose of the motherboard in the ordinary rubbish bin; the product requires special disposal. |