- Prekė sandėlyje
-
−6%
Zotac GAMING GeForce RTX 5070 Ti SOLID SFF OC NVIDIA 16 GB GDDR7
Zotac GAMING GeForce RTX 5070 Ti SOLID SFF OC NVIDIA 16 GB GDDR7
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5070 Ti |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| CUDA cores | 8960 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| CUDA | Yes |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Processor boost clock speed | 2482 MHz |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Memory bus | 256 bit |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Cooling technology | Zotac IceStorm 2.0 |
| Fan diameter | 9 cm |
| Illumination colour | White |
| Illumination | Yes |
| Bracket height | Full-Height (FH) |
| Form factor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Active |
| Number of slots | 2 |
| SFF ready | Yes |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Power consumption (max) | 300 W |
| Minimum system power supply | 750 W |
| Height | 115.8 mm |
| Depth | 41.6 mm |
| Length | 304.4 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64, Windows 10 x64 |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| HDCP version | 2.3 |
| TV tuner integrated | No |
| HDCP | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Dual Link DVI | No |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| OpenGL version | 4.6 |
| Quick installation guide | Yes |
| HDMI version | 2.1b |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Interface type | PCI Express x16 5.0 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| DisplayPort version | 2.1b |