- Prekė sandėlyje
-
−2%
Western Digital 1TB WD Blue® SN5100 NVMe™ SSD
Western Digital 1TB WD Blue® SN5100 NVMe™ SSD
Garantija
60 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Memory type | QLC 3D NAND |
| SSD capacity | 1 TB |
| Read speed | 7100 MB/s |
| Write speed | 6700 MB/s |
| NVMe | Yes |
| TBW rating | 600 |
| Hardware encryption | Yes |
| Random read (4KB) | 1000000 IOPS |
| Random write (4KB) | 1300000 IOPS |
| Component for | PC/Laptop |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| SSD form factor | M.2 |
| PCI Express interface data lanes | x4 |
| Mean time between failures (MTBF) | 1750000 h |
| Security algorithms | TCG Pyrite |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Power consumption (idle) | 0.004 W |
| Average power consumption (write) | 3.9 W |
| Average power consumption (read) | 3.9 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating vibration | 5 G |
| Non-operating vibration | 4.9 G |
| Height | 2.38 mm |
| Weight | 5.7 g |
| Width | 22 mm |
| Depth | 80 mm |
| Compliance certificates | UKCA, VCCI, RCM, Federal Communications Commission (FCC), ICES, UL, RoHS, CE, KCC, BSMI, CB |