- Prekė sandėlyje
TP-Link TL-WN725N tinklo plokštė WLAN 150 Mbit/s
TP-Link TL-WN725N tinklo plokštė WLAN 150 Mbit/s
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 5 - 10*
d. d.
| Compliance certificates | RoHS, CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Status |
| Antenna | Yes |
| Component for | PC/Laptop |
| Antenna design | Internal |
| Operating modes | Infrastructure mode |
| Internal | No |
| Transmitting power (FCC) | 20 dBm |
| Transmitting power (CE) | 20 dBm |
| USB powered | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Weight | 2.1 g |
| Height | 7.1 mm |
| Depth | 15 mm |
| Width | 18.6 mm |
| Maximum data transfer rate | 150 Mbit/s |
| Modulation | DBPSK, OFDM, 16-QAM, 64-QAM, DQPSK, CCK |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-TKIP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA2, WPA, 802.1x RADIUS |
| WLAN data transfer rates supported | 54, 11, 150 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Wi-Fi standards | 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Wi-Fi | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Windows operating systems supported | Windows 8.1 Enterprise, Windows 7 Professional, Windows 8.1, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8 x64, Windows 10 Education, Windows XP Professional, Windows XP, Windows 10, Windows 10 IOT Core, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows 7, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Home Basic x64, Windows 10 Education x64, Windows XP Home x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate, Windows 10 Pro x64, Windows 8 Enterprise, Windows XP Professional x64, Windows 7 Professional x64, Windows 8 Pro x64, Windows 8.1 Pro, Windows 10 Pro, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 10 IoT Enterprise, Windows XP Home, Windows 10 Home, Windows 7 Starter x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 x64, Windows 10 Home x64, Windows 8 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Resource CD | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | WLAN |
| Host interface | USB |
| USB version | 2.0 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Warnings | Protect the device from moisture and extreme temperatures., Do not disassemble or modify the device to avoid damage or electric shock., Before use, make sure the device is correctly connected to the USB port. |
| Sustainability compliance | Yes |