Seagate IronWolf vidinis kietasis diskas 12 TB 256 MB 3,5 colio Serial ATA III (ST12000VN0008)
Seagate IronWolf vidinis kietasis diskas 12 TB 256 MB 3,5 colio Serial ATA III (ST12000VN0008)
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Component for | NAS |
| Type | HDD |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Interface | Serial ATA III |
| Recording technology | CMR |
| HDD sustained transfer rate | 210 MiB/s |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Workload rate limit | 180 TB/year |
| HDD capacity | 12 TB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 3.5" |
| Storage drive buffer size | 256 MB |
| Power consumption (typical) | 7.3 W |
| Power consumption (standby) | 1.1 W |
| Start-up current | 1.8 A |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Power consumption (idle) | 5.1 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Non-operating shock | 200 G |
| Operating shock | 50 G |
| Weight | 690 g |
| Width | 101.8 mm |
| Height | 26.1 mm |
| Depth | 147 mm |