-
−9%
PNY NVIDIA RTX 5000 Ada Generation, 32 GB GDDR6 ECC 256 bitų, PCIe 4.0 x16, dvigubas lizdas, 4x DP 1.4a, ATX – ATX laikiklis, 1x 16 kontaktų maitinimo laidas, tinklas
PNY NVIDIA RTX 5000 Ada Generation, 32 GB GDDR6 ECC 256 bitų, PCIe 4.0 x16, dvigubas lizdas, 4x DP 1.4a, ATX – ATX laikiklis, 1x 16 kontaktų maitinimo laidas, tinklas
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 7*
d. d.
| CUDA | Yes |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| CUDA cores | 12800 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Graphics processor | RTX 5000 Ada |
| Lithography | 4 nm |
| Graphics card memory type | GDDR6 (ECC) |
| Memory bandwidth (max) | 576 GB/s |
| Memory bus | 256 bit |
| Discrete graphics card memory | 32 GB |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Form factor | Full Height |
| Product colour | Black |
| Bracket height | ATX bracket |
| Cooling type | Active |
| Number of slots | 2 |
| Additional power connector | 1x CEM5 16-pin CPU |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Power consumption (max) | 250 W |
| Height | 111.8 mm |
| Depth | 266.7 mm |
| Weight | 1.08 kg |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| DirectX version | 12.0 |
| Shader model version | 6.7 |
| NVIDIA 3D Vision | Yes |
| Cables included | 16-pin power cable, DisplayPort to HDMI 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |