- In stock
PNY CS900 500 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC
PNY CS900 500 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC










PNY CS900 500 GB 2.5" Serial ATA III 3D TLC
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| SSD form factor | 2.5" |
| SSD capacity | 500 GB |
| Hardware encryption | No |
| Component for | PC/Laptop |
| Memory type | 3D TLC |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA III |
| NVMe | No |
| Height | 7 mm |
| Warnings | Protect against moisture., Do not disassemble the unit yourself., Do not expose to high temperatures. |