NATEC NKZ-2286 atminties įrenginio korpusas SSD korpusas, juodas, M.2
NATEC NKZ-2286 atminties įrenginio korpusas SSD korpusas, juodas, M.2







NATEC NKZ-2286 atminties įrenginio korpusas SSD korpusas, juodas, M.2
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Warranty period | 1 year(s) |
| Product type | SSD enclosure |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Power source type | USB |
| Weight | 40 g |
| Width | 38 mm |
| Height | 12 mm |
| Cable length | 0.21 m |
| Depth | 105 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| UASP support | Yes |
| TRIM support | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| NVMe | Yes |
| Storage drive size | M.2 |
| Maximum storage capacity | 10 TB |
| Number of storage drives supported | 1 |
| Supported storage drive interfaces | M.2 |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector gender | Female |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| USB connector type | USB Type-C |