MikroTik CRS328-24P-4S+RM 28P PoE (PoE+ 24) 10G valdomas gigabitinis jungiklis
MikroTik CRS328-24P-4S+RM 28P PoE (PoE+ 24) 10G valdomas gigabitinis jungiklis
Garantija
12 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 7*
d. d.
| Rack mounting | Yes |
| Form factor | 1U |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | White |
| Number of built-in cooling fans | 2 pc(s) |
| Power consumption (max) | 44 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power source | AC |
| IGMP snooping | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Switch layer | L2/L3 |
| Temperature monitoring | Yes |
| Switch type | Managed |
| Voltage monitoring | Yes |
| Operating system installed | RouterOS / SwitchOS |
| Depth | 300 mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 443 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3ad, IEEE 802.1Q |
| Number of VLANs | 4000 |
| Auto-sensing | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 512 MB |
| Flash memory | 16 MB |
| Management protocols | SNMP |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Console port | RJ-45 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Switching capacity | 128 Gbit/s |
| MAC address table | 16000 entries |
| Throughput | 64 Mpps |
| Jumbo frames support | Yes |
| Forwarding rate | 95.2 Mpps |
| Jumbo frames | 10218 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 450 W |
| PoE+ support | Yes |
| Number of ports 1 Gb Ethernet (PoE) | 8 |