- Nauja
- Prekė sandėlyje
Mercusys 300Mbps High Gain Wireless USB Adapter
Mercusys 300Mbps High Gain Wireless USB Adapter
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 7 - 12*
d. d.
| Certification | CE |
| Component for | PC/Laptop |
| Antenna | Yes |
| Internal | No |
| Product colour | White |
| Antenna design | External |
| USB powered | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Width | 113.2 mm |
| Height | 201.1 mm |
| Depth | 100.5 mm |
| WLAN data transfer rates supported | 300 Mbit/s, 54, 11 |
| Frequency range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Security algorithms | WPA, WEP, WPA2-PSK, WPA2, WPA-PSK |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi standards | 802.11g, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Wi-Fi | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 8 x64, Windows XP, Windows 8, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 8.1 x64, Windows 8.1, Windows 7 x64, Windows 10 |
| Cables included | USB |
| Host interface | USB |
| USB version | 2.0 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Interface | WLAN |
| Gain | 5 dBi |
| Antennas quantity | 2 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Sustainability certificates | RoHS |